Jak stavíme

Společnost Building Invest EU s.r.o. není realizační a stavební firma. Tuto ambici nemáme a ani nechceme vstupovat do oblastí, které nejsou naším oborem. Jedním z důležitých kritérií při koupě, či pronájmu nemovitosti je její kvalita. A to nejen kvalita místa, prostoru, či dispozice a estetiky, ale také kvalita technického provedení. Proto sázíme na jistotu ve výběru našich realizačních partnerů.

Dbáme o to, aby to byly partneři seriózní, stabilní a schopni a ochotni plnit přání nás i našich klientů. Proto spolupracujeme s betonářskou skupinou Goldbeck, která je dodavatelem prefabrikátů našich staveb, v rámci skelet systému. Důležitým partnerem je společnost Kargea s.r.o. – zkušená stavební firma s množstvím realizací, kterou jsme důkladně poznali a prověřili na některých našich nelehkých realizací.

Naše hlavní nabídka je směřována do výstavby zděných domů, resp. skeletových, které výrazně zkracují dobu výstavby. Použití skelet systému nám umožňuje jednak realizovat bez ohledu na roční dobu, ale také nám to minimalizuje mokré procesy a stavbu celkově zrychluje a zpřesňuje. Výstavba běžného rodinného domu touto metodou trvá cca 5-6 měsíců.

Jako alternativu k této formě stavění rozvíjíme výstavbu dřevostaveb, které potvrzují výše uvedené kvality a navíc nám umožňují větší variabilitu a individualitu v dispozici, objemu, či estetiky. Zde je našim partnerem společnost VIASYS construction s.r.o. Všechny domy které stavíme jsou nízkoenergetické a jsou připraveny na pasivní standard.

Dalším našim důležitým partnerem je společnost FAST s.r.o., která je dodavatelem stavebních materiálů a která nám umožňuje na podkladě úzké spolupráce realizovat atraktivní ceny stavebního materiálu pro naše partnery, ale i pro externí zájemce.

Protože nám záleží na kvalitě, ale i estetice našich realizací využíváme kvalitní přírodní materiály a jedním z významných materiálů, které uplatňujeme ve výstavbě je přírodní kámen – především žula. Přírodní žulu si zajišťujeme z vlastních zdrojů v lomu Kozárovice, který vlastní společnost IPC a.s.. Následné zpracování materiálu a výrobu kamenných prvků svěřujeme naši firmě KM – Kámen a.s.